Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

2012

PO-KU-S v roku 2012

Ženská spevácka skupina  PO-KU-S v roku 2012


   Spevácka skupina s poetickým názvom - Po kúsku srdca – v skratke PO – KU – S  je viac žánrové, kreatívne, adaptabilné zoskupenie  šíriteľov  dobrého slova a peknej piesne. Spevácku skupinu tvorí 9 členov, z toho je osem žien. Menovite: Holečková Paulína, Hlôšková Gabriela, Gatialová Magdaléna, Vnuková Anna, Oťázíková Marta, Slavkovová Mária, Schwarzová Anna pripravuje kostýmy a vizáž, Zuzčáková Eva má na starosti tvorbu programov a ich réžiu. Korepetície vedie a na akordeóne hrá Stanislav Titurus.
   Rok 2012 je deviatym rokom ich pôsobenia v kultúrnom a spoločenskom živote Tlmáč. Tak ako po minulé roky, aj v tomto roku reprezentovali Tlmače aj navonok na kultúrnych podujatiach, napríklad v Nitre, Lužiankach, v Červenom Hrádku, Rybníku, Santovke, alebo Počúvadle pri príležitosti Národného výstupu na Sitno.

   V Tlmačoch prispeli do spomienkových slávností k výročiu úmrtia M. R. Štefánika. Slovenskými a ruskými piesňami dňa 8.mája uctili pamiatku padlých v 2. svetovej vojne. Pri Slovenskom dvojkríži na Festungu sa podieľali na slávnosti otvorenia Cyrilo–Metodského roka na počesť 1150 výročia príchodu Sv. Konštantína a Metoda na naše územie. Zapojili sa do spoločného projektu MS, MsKS a MŠ regiónu Tekovské koliesko 2012, kde sa vynikajúco podarilo prepojiť vystúpenia najmenších folkloristov s najstaršou generáciou, keďže tento rok je Európskym rokom aktívneho starnutia a spolu nažívania generácií. Vo folklórnom programe Z prameňov Tekova, participovali na scenári i vystúpeniach.

   Spievali pri otvorení Denného centra na Lipníku, pre ženy Tlmáč k ich sviatku, pre seniorov, spolupracovníkov, jubilantov. Vystúpením „Rok nášho života“ podporili benefíciu v projekte Tlmačské Vianoce a spevoherným obrázkom „Už nastal ten čas“ prispeli do programu Pastorále 2012. Vždy s úsmevom, dobrým slovom a peknou piesňou spevácka skupina PO-KU-S po celý rok rozdávala vtip, radosť a pohodu. Absolvovala celkom 26 úspešných vystúpení.

   Dňa 2. decembra 2012 speváckej skupine PO-KU-S bolo udelené verejné ocenenie, poďakovanie a výročná cena mesta Tlmače „ACTUS HOMINIS“ za úspešnú činnosť v oblasti kultúry a šírenia dobrého mena mesta Tlmače.

 

PaedDr. Eva Zuzčáková
Tlmače  31.12.2012

 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendárEnglish version
Úvodná stránka