Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Čierne skládky v meste

Čierne skládky vznikajú vynášaním rôzneho typu odpadu do prírody na jedno miesto mimo vyhradených lokalít pre skladovanie odpadu. Kto je za to zodpovedný? Odpoveď je jednoduchá! Občania a rôzne podniky či podnikatelia. Preto sa na takejto skládke nachádzajú aj nebezpečné látky ako už pre prírodu, pre divo žijúcu zver,ale tiež aj pre nás ľudí. Nebezpečenstvo spočíva vo forme rôznych nákaz, je tu možnosť samovznietenia, úniku chemických látok či už do ovzdušia alebo do spodných vôd.


Likvidácia čiernych skládok veľkou mierou prispieva k zvyšovaniu poplatkov za komunálny odpad v meste. To znamená, že v konečnom dôsledku náklady za nezodpovedné správanie niektorých našich spoluobčanov vytvárajúcich čierne skládky musia znášať všetci obyvatelia mesta.


Zákon NR SR č. 223/2001 Z. z. o odpadoch definuje čo sa pod pojmom skládka, skládkovanie a zneškodňovanie odpadov rozumie.
 


 


English version
Úvodná stránka