Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Články z našich akcií

MIkulášsky telocvik

Mikulášsky telocvik

 

Telocvik v Materskom centre LIPKA, spojený s hudobným doprovodom, je zdrojom pohybu, ale aj zábavy a rôznych komických situácií. Pravidelné cvičenia pre najmenších sa na deň Mikuláša zmenili na červeno-biely skackajúci a cvičiaci dav najmenších detí. Ale v bielom a červenom odeve mali prísť aj maminky, aby celkovú atmosféru farebne dotvorili.

V LIPKE sa slávilo v ten deň netradične. Mikulášik bol malý, milý, hrajúci a tancujúci, a to z obavy o plačúce deti, ktoré nesprávne pochopia postavu veľkého zavalitého Mikulášskeho predstaviteľa. Avšak – svoju robotu si splnil statočne. Aj z materského centra odchádzali v tento deň deti s balíčkami, ktoré objavili vo svojich čižmičkách. Na tie väčšie čakali aj tematické Mikulášsko-zimné omaľovánky a vianočné piesne v detskom podaní, ktoré ako hudobný podmaz dopĺňali relaxačnú časť v herni po cvičení. Za všetky deti ďakujeme sponzorom: Supermarket TESCO Tlmače a Stanley´s pizza Tlmače.

 

Mikulašsky telocvik fotka.JPG

 

PaedDr. Monika Kotorová,

predsedníčka MC

 


 

Oslava narodenín MC LIPKA

Bláznivý článok o bláznivej oslave alebo V LIPKE bolo veselo

Tlmače ako mestečko sa nedalo zahanbiť a podporilo aj tých najmenších. Každý rok môžu pre vec zapálené maminy a aktívne členky Materského centra LIPKA usporiadať oslavu narodenín tejto ušľachtilej, deťom radosť robiacej a aj mamám lahodiacej organizácie. A to  vďaka mestskej podpore i nanovo vždy sa rodiacej energie rodičov menších aj o čosi väčších detí.

Tento rok pripadla oslava na 22. 11. (krásny dátum ako oslava J). Deti najprv zaujal pohľad – NIE na hračky, ani na preliezačky ani na šmykľavky, ani na loptičkový bazén, ale... na sladkú odmenu – tortu, ktorú venovala pani Stonavská a ktorá, ako inak, vďaka svojej dobrej chuti (a cukru) vznietila šibalstvo a elán v detských návštevníkoch. Desať sviečok svedčí o záslužnej dekáde všetkých predsedníčok, podpredsedníčok, tajomníčok, členiek atď., ktoré sa o vznik materského centra nielen posnažili, ale aj o jeho chod postarali.

Oslavu spestril (okrem balónovej a girlandovej výzdoby) aj širo-ďaleko najlepší showman pre deti – Roman Mihálka! (Pre tých, čo nevedia EŠTE po anglicky: showman – rozumej majiteľ atrakcie, ktorý sa vie spropagovať). Nápadmi, hrami, tančekmi, súťažami, piesňami s vlastnoručným hudobným doprovodom a balónovými zvieratkami si vždy získa srdcia publika. A nezabúda ani na rodičov: podáva masáže, vedie rodinné kvízy, dáva si s nimi selfíčka a pod.

Vďaka podpore rodičov a občanov mesta, vďaka projektom, ktoré za materské centrum podávame a realizujeme, vieme spraviť naše deti a maminy šťastnejšie a spokojnejšie. A čo iné si priať? Veď psychológovia a pedagógovia nie nadarmo deklarujú staré zlaté pravidlo: vyrovnaná matka = (sa rovná) harmonická rodina. Tak, detičky a oteckovia, buďte matkám oporou, aby ona mohla byť oporou celej rodiny!

 

Predsedníčka MC LIPKA M. Kotorová

Oslava narodenín fotka 1.jpg

Oslava narodenín fotka 2.jpg

 

 


 

Pre najmenších a rodičov

Materské centrum LIPKA už nie je neznáme miesto, ale živá organizácia, ktorá sa na verejnosti prezentuje najmä organizovaním burzy detského ošatenia a potrieb dvakrát ročne. Vďaka centru pribudli v Tlmačoch aj niektoré preliezky. O skrášlenie mesta sa snažia jeho členky podávaním rozličných projektov na podporu pestrejšieho, zmysluplnejšieho a všestrannejšieho vývoja detí.

V mieste jej sídla (MŠ LÚČIK) je materské centrum otvorené a dostupné všetkým matkám, najmä na materskej či rodičovskej dovolenke. Slúži ako prevencia zdravého života fungujúcej rodiny, umožňuje maminkám vyjsť z izolácie v dôsledku celodennej starostlivosti o dieťa a zároveň jeho prostredie ponúka viac podnetov, než môže ponúknuť mama, tráviaca čas osamotená doma.

Deti, navštevujúce centrum, majú navyše uľahčený prístup do materskej školy, lebo sa v spoločnosti ostatných učia nielen nadväzovať vzťahy s vrstovníkmi a kompromisom, ale aj samostatnosti a zodpovednosti.

K obohacujúcim činnostiam patria vzdelávacie, tvorivé a športové programy pre matky, deti i celé rodiny. Medzi každoročné aktivity spadajú cvičenia pre deti i matky (tehuľky), Deň otvorených dverí, Oslava narodenín Lipky, karneval, Deň detí, tvorivé dielne, vzdelávacie kurzy a prednášky, kreatívna tvorba, detské záujmové krúžky, a samozrejme, základ pre deti – hra s rôznorodými hračkami a materiálmi v herni a relaxačnej miestnosti.

Základným krédom centra je: „Spokojná mama – rovná sa spokojná celá rodina!“ Preto radi privítame nové tváre a ich ratolesti. Pozrieť sa môžu prísť všetky deti, ktoré vedia sedieť a práve sa naučili loziť či chodiť... a uvidíte, ako sa im u nás bude páčiť... veď deťom a ich rodičom je Materské centrum Lipka k dispozícií už 10. rok!

 

MC LIPKA fotka-1.JPG

 

 

 

 

 

 

 

PaedDr. Monika Kotorová,

predsedníčka MC LIPKA


 

Hrajme sa bezpečne za každého počasia

V Materskom centre LIPKA v Tlmačoch sa hrávame bezpečne za každého počasia

 

Materské centrum LIPKA v Tlmačoch realizuje v tomto roku projekt Hrajme sa bezpečne za každého počasia, vďaka ktorému sa deti môžu hrávať na novom interiérovom ihrisku v priestoroch materského centra a zároveň sa dozvedia užitočné informácie o bezpečnej hre na preliezačkách. Projekt podporila Nadácia pre deti Slovenska z Detského fondu Cloetta a vďaka tejto finančnej podpore sme mohli zakúpiť vybavenie interiérového ihriska v podobe preliezačiek, šmýkačiek, molitanového cvičebného programu, CD prehrávač, občerstvenie a pitný režim pre každého zúčastneného. Medzi realizované aktivity patria Rozcvičky pre detičky – pravidelné cvičenie detí na molitanovom programe, voľná hra na interiérových preliezačkách a cyklus prednášok Slovenského Červeného kríža o bezpečnosti pri hre na detskom ihrisku. Tieto aktivity prebiehajú pravidelne v utorky a štvrtky popoludní a pre menšie detičky v stredu dopoludnia v priestoroch MC LIPKA do 30.4.2017 v prípade nepriaznivého počasia. Počas teplejších slnečných dní sa hrávame na detskom ihrisku na pešej zóne na Lipníku. Viac informácií nájdete na facebookovej stránke materského centra Lipka Tlmače a na webstránke mesta Tlmače.

 

Mgr. Ing. Daniela Chovanová, predsedkyňa MC LIPKA Tlmače

 

 

 


 


English version
Úvodná stránka