Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Jazz-bluesový koncert

Jazz-bluesový koncert vo Sviatok zaľúbených

 

 

Presne na 14. februára – Deň zaľúbených - pripravili hudobné skupiny DAMIAL z Levíc a ZEBELOUS z Demandíc koncert pre svojich fanúšikov, ale aj pre fanúšikov jazzovej a bluesovej hudby. Odohral sa v podvečerných hodinách v Spoločenskom dome na Lipníku.

 

Ako prví vystúpili chlapci z DAMIAL-u a podľa ich slov sa im hralo dobre. Zväčša sú to stredoškoláci s jednou výnimkou. V ich repertoári objavíte nielen džez a blues, ale aj funk či rock. Čo je veľmi zarážajúce je fakt, že spoločné skúšky tejto levickej kapely sa odohrávajú v Kozárovciach 1-2-krát týždenne po 3 hodiny, čo je pre nich veľmi náročné, najmä z hľadiska prepravy.

 

A v akom zložení fungujú už približne rok?


Michal Šimonek – keyboard
Dominik Ivančík – gitara
Milan Bumbala – bicie (bývalý Tlmačan)
Samo Bahna – basgitara
Dávid Rédli – saxofón
Aleš Mäsiar – keyboard (neprítomný pre chorobu)

 

Práve Aleš je z nich ten, ktorý hlavne píše hudbu, tvorí a pretvára. Všetci ostatní sa však intenzívne spolupodieľajú na tom, čo vytvárajú a každý si s radosťou pridá to svoje. Na sobotňajšom koncerte nechýbala ani pôvodne ľudová pieseň Čierne oči, ale samozrejme, v ich osobitom prevedení. Ďalej to boli napríklad: Láska schizofrenika, Funky Days, Summer Night a ďalšie. Jednu pieseň oživil aj spev, a to speváčky Gabiky a gitara Tlmačana Mateja Kováčika, s ktorými skupina už dlhšie spolupracuje.


Odkiaľ sa chlapci učia a čerpajú podnety? V prvom rade je to od gitaristu Györgyho Mészárosa z kapely GERO JAZZ QUARTET, ale aj od skupiny ZEBELOUS, ktorá ich očarila už pri prvom počutí a s ktorou sa rozhodli spolupracovať až natoľko, že momentálne ťahajú spolu „koncertnú šnúru“. Toto bolo už ich tretie spoločné vystúpenie. Ich fanúšikovia sa môžu tešiť na ďalšie koncerty – v levickom Schölleri či v kaviarni Na kus reči, kde sa tiež plánujú prezentovať.

 

Po DAMIAL-i prišli na pódium skúsenejší hudobníci – skupina, ktorá si hovorí ZEBELOUS - v zložení:


Vlado Balko - gitara
Igor Lukáč – bicie
Denisa Urbanová – spev
Martin Balko – basgitara
Róbert Kapec – klávesy

 

Určite ich teší, že sa pre mladých hudobne nadaných Levičanov stali doslova inšpiráciou. Sú o čosi starší, zručnejší a logicky majú preto i hudbu vyzretejšiu.
Svoje vystúpenie začali vlastnými skladbami a takmer vo všetkých sa ozýval zvučný hlas speváčky. Spievali anglicky, ale i po slovensky, napríklad v piesňach Vtáčik, Osudový muž.
Tešíme sa, že obe kapely čoskoro opäť začujeme!

PaedDr. Monika Kotorová
 


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendárEnglish version
Úvodná stránka