Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Kniha Zážitky

Zážitky

Kniha Zážitky

 

V závere roku 2018 vydal Eduard Samlek svoju tretiu knihu s názvom Zážitky. V knihe poviedok sa zameral na život občanov rodiaceho sa mesta Tlmače v päťdesiatich rokoch 20. storočia. Cez príbehy ľudí zachytil prerod malej dedinky na mestečko s potrebným občianskym vybavením v príjemnom prostredí plnom zelene. Kniha má aj výpovednú historickú hodnotu, keďže nielen stvárňuje život občanov v uvedenom období, ale na pozadí príbehov je zachytené  budovanie Tlmáč.  Podobnej tematike sa v Tlmačoch dosiaľ nikto nevenoval, nebola knižne spracovaná , preto je venovaná všetkým obyvateľom tohto mesta.

 

V knihe sa striedajú príbehy zo starej časti Tlmáč s príbehmi zo sídliska Lipník. Autor v nich vychádzal z udalostí, ktoré sa v minulosti odohrali, no vložil do nich vlastné pútavé prvky, ktoré citlivo premiešavajú realitu s fikciou.  Mená ľudí sú v knihe vymyslené a ich podoba s reálnymi osobami je čisto náhodná. Príjemné čítanie.

 

                                                                                                          Eduard Samlek


 

dnes je: 19.9.2019

meniny má: Konštantín

podrobný kalendárEnglish version
Úvodná stránka