Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače

Maratónci z Tlmáč v Dubaji

Maratónci z Tlmáč v ďalekom svete

I keď počasie v priebehu tejto zimy nie je vyslovene macošské voči vonkajším aktivitám, dvaja naši maratónci sa vybrali za slnkom a teplom do ďalekého Dubaja. Tu sa konal už 16. ročník maratónskeho behu, zároveň behov na 10 km a na 4 km.

Maratónskej disciplíny sa zúčastnilo , resp. absolvovalo ho 495 žien a 1544 mužov. Najviac obsadené boli kratšie bežecké trate  a čo je prekvapujúce, zúčastnili sa ich mnohí Slováci /docestovaní i tam pracujúci/.

Na margo organizátorov je možné povedať len toľko, že  čo sa týka organizačnej stránky, majú sa usporiadatelia ešte čo učiť aj od našich slovenských maratónov.

To, že tento maratón patrí medzi „zlaté“ maratóny, robí hlavne rovná trať úplne bez prevýšenia, situovaná do od dopravy uvoľnenej  6 prúdovej cesty, vinúcej sa takmer celú dobu po morskom pobreží – a tým pádom možnosť dosiahnuť vynikajúce časy na svetovej úrovni. No a samozrejme, neboli by to výborné časy, ale aj neskutočne vysoké finančné ohodnotenia prvých 10 mužov i žien, ktoré si táto krajina môže dovoliť. Takmer všetky skončili u bežcov z Etiópie.  V poradí za nimi to už boli len viac-menej kondiční a „rekreační“ bežci. Tlmačania Eva Seidlová i Zsolt Straňovský si celú trať zabehli v pohode /štartovalo sa mimochodom o 6:30 za úplnej tmy – tiež ústupok voči  tým najlepším bežcom, aby celú trať zvládli pokiaľ možno v nie vysokých teplotách. Dokonca Eva Seidlová sa vo svojej vekovej kategórii nad 65 rokov  umiestnila na prvom mieste /tam už pravdaže žiadne finančné a ani iné bonusy neboli/. Trochu sa potrápili časovým posuvom a skorým ranným vstávaním a presunu na štart , ale to už k tomuto maratónu patrí.

Pred a po maratóne im zostal nejaký čas na prehliadku neskutočne bohatého a stále sa dostavajúceho mesta /a budú to ešte okázalejšie stavby ako doteraz – zrejme všetko už v rámci prípravy na EXPO 2020/, ako aj neďalekej púšte.