Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Medailon

Medailon

Veronika Árendášová

Mgr.Árendášová

 


(1. 1. 1983) - magisterka matematiky a biológie, absolventka gymnázia v Zlatých Moravciach a prírodovedeckej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici v odbore učiteľstvo všeobecnovzdelávacích predmetov, v súčasnosti pracuje ako učiteľka na Základnej škole v Starom Tekove.

Víťazka mnohých literárnych  a recitačných súťaží ako žiačka, študentka strednej a vysokej školy, či mladá mamička (Cena A. Chudobu, Literárny Kežmarok, Prečo mám rád slovenčinu, Hviezdoslavov Kubín, Kráľove Šahy...) prehĺbila svoj záujem o prácu s deťmi vo svojej tvorbe. Tu badať aj jej literárne počiatky ešte ako žiačky. Neskôr presedlala výlučne na poéziu a prózu pre dospelých, ktorú uverejňovala v regionálnych týždenníkoch. K detskej tvorbe sa opäť vrátila počas štúdia na vysokej škole a zostala jej verná doteraz, čo dokázala aj svojou prvotinou Básničky z prvej poličky v roku 2008. Ďalej úspešne publikovala svoje práce a druhá kniha uzrela svetlo sveta v decembri roku 2011. Kniha je opäť určená deťom a dostala názov Maľované veršíky. V oboch knihách spolupracovala s nadanou výtvarníčkou a učiteľkou Základnej umeleckej školy v Tlmačoch Andrejkou Harmadyovou.


V roku 2008  sa stala spoluzakladateľkou Materského centra LIPKA v Tlmačoch a od roku 2011 pôsobí ako členka speváckej skupiny TRNKY.
 

 


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendárEnglish version
Úvodná stránka