Hudobný workshop pre ľudové hudby

Kedy: 28. 5. 2024 9:00 - 18:00

Kde: Spoločenský dom

plagát na 28.5.

Máme tu niečo pre ľudové hudby, ale aj jednotlivcov! WORKSHOP s Michalom Nogom a Michalom Zelinkom, ktorých v tejto oblasti určite netreba predstavovať.

Typ akcie: historické akcie (ľudová tradícia), hudba (folklór - ľudové tradície, ostatné), ostatné (kurz, prednáška, prezentácia)
Bezbariérový vstup na akciu

Michal Noga - Muzikant, primáš, ktorý sa aktívne venuje tradičnej ľudovej hudbe. Vyštudoval etnológiu a realizoval niekoľko terénnych výskumov zameraných na tradičnú ľudovú hudbu. Už niekoľko rokov sa uplatňuje aj ako lektor vo väčšine workshopov ľudovej hudby, organizovaných na Slovensku. Učí základy husľovej hry v ľudovej hudbe, ako aj konkrétne herné štýly a techniky rómskych aj nerómskych primášov, ktorí v minulosti hrávali na dedinách.

Michal Zelinka je muzikant, kontráš a kontrabasista, ktorý sa aktívne venuje tradičnej ľudovej hudbe. Venuje sa rôznym hudobným formám, od štylizovanej až k autentickej tradičnej hudbe, ako aj umeleckej činnosti v rôznych podobách. Spolupracuje s mnohými kolektívmi z Moravy, Čiech, Slovenska, Maďarska i Rumunska. Od roku 2008 aktívne pôsobí na Slovensku.

Prihlásiť sa môžete do 10. mája 2024 v MsKS Tlmače

https://mskstlmace.sk/kontakty/

 

Ďalšie informácie

Adresa miesta konania

Spoločenský dom, Tlmače

Cena

Plné vstupné: 4 €
zápisné

Časová náročnosť

Doba trvania: 9 hodín

Organizátor

MsKS Tlmače