Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Oznam EMO Mochovce o celoareálovom havarijnom cvičeníVytlačiť
 

Vážení členovia OIK Mochovce,

 

v súlade so schváleným harmonogramom havarijných nácvikov a cvičení v EMO pre rok 2019, bude v našej elektrárni, doobeda 16. mája 2019 realizované celoareálové havarijné cvičenie.

 

Počas CAC cvičenia bude preskúšaný systém Vyrozumenia a varovania. Akustické sirény budú spustené len v lokalite jadrovej elektrárne v Mochovciach a budú použité reálne akustické signály: 2-minútový kolísavý tón v otvorenom priestore, 3-impulzný periodicky sa opakujúci signál v objektoch.

 

Cieľom cvičenia je preukázať splnenie podmienok havarijnej pripravenosti zamestnancov v súlade s Vnútorným havarijným plánom, a preverenie väzieb na Plány ochrany obyvateľstva v oblasti ohrozenia podľa požiadaviek Zákona o mierovom využívaní jadrovej energie č. 541/2004, v znení neskorších prepisov a Vyhlášky č.55/2006  o podrobnostiach v havarijnom plánovaní HP pre prípad nehody alebo havárie, v znení neskorších predpisov.

 

Ak by mal niekto z Vás záujem zúčastniť sa cvičenia ako pozorovateľ (cca od 8,00 do 12,00h), prosím dajte mi vedieť najneskôr v pondelok 13.5.

 

S pozdravom

 

 

Róbert Holý

Vedúci komunikácie jadrových elektrární

Komunikácia a externé vzťah


 
 

dnes je: 21.8.2019

meniny má: Jana

podrobný kalendárEnglish version
Úvodná stránka