Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Potešilo nás...

Vernisáž Fera Palušku v prezidentskom paláci

Vernisážou 8. apríla 2010 o 16.00 hod. bola otvorená výstava obrazov Františka Palušku v Galérii Salla Terena v Prezidentskom paláci v Bratislave. Predstavuje časť svojej tvorby olejomaľby slovenských dedín a slovenskej prírody. Druhá časť výstavy tvorí akrylová abstraktná tvorba. Výstava potrvá do 11. mája 2010.


 

Vernisáž Fera Palušku v prezidentskom paláci

vernisáž Fera Palušku

vernisáž Fera Palušku

vernisáž Fera Palušku

vernisáž Fera Palušku

vernisáž Fera Palušku

vernisáž Fera Palušku


 

Hľadanie v Macedónsku

V dňoch 4. -10. mája t.r. sa divadlo Hľadanie z Tlmáč zúčastnilo medzinárodného divadelného festivalu “Tváre bez masiek” v Skopje, v Macedónsku. Nomináciu na reprezentáciu našej republiky dostal kolektív od medzinárodnej organizácie pre neprofesionálne divadlo AITA - IATA za inscenáciu Christa Bojčeva “Orchester Titanic”, ktorej umelecká úroven je vysoko oceňovaná aj v rámci odborných, teatrologických kruhov. “Hľadanie” bolo v rámci podujatia jedným z desiatich divadelných kolektívov, zúčastnených z rôznych európskych krajín. Napriek našim obavám, že prekážkou bude jazyková bariéra sme po našom predstavení boli veľmi milo prekvapení. Predstavenie zaznamenalo v plnej sále veľkú odozvu s dlhotrvajúcim potleskom. Potvrdilo sa /aj pri vzhliadnutí iných predstavení/, že kultúra skutočne nepozná hranice a v umeleckej oblasti formou výrazových prostriedkov porozumie každý každému. Súčasťou festivalu bol o.i. aj reprezentačný medzinárodný večer, kde sa každý kolektív mal prezentovať svojimi národnými tradíciami. Hľadanie zožalo ďalší, nad očakávanie obrovský úspech v slovenských krojoch, ponúkajúc bryndzové halušky a Spišskú borovičku.


Divadlo oslávi v budúcom roku svoje 15 - te narodeniny a “Titanic” je úspechom, korým sa už druhý rok plaví v neprofesionálnej sfére stále vyššie. Dôkazom toho je skutočnosť, že kolektív je ako jediný zástupca ochotníckej scény za uplynulú divadelnú sezónu nominovaný na úcinkovanie na pôde Slovenského národného divadla. Využívam preto aj túto príležitosť, aby som sa poďakovala všetkým členom divadla za ich priam profesionálnu prácu a prístup pri tvorbe na strane jednej a mestu Tlmače za dlhoročnú podporu na strane druhej.


Na záver mi zostáva už len úprimne pozvať všetkých milovníkov Tálie a našich fanúšikov na predstavenie inscenácie “Orchester Titanic” a to dňa 8.9.2009 o 19,00 hod. v Štúdiu Slovenského národného divadla.

Alena Senešiová, riad. MsKS a režisérka divadla Hľadanie


 


 

 
V prvých ročníkoch sme hrali presilovku, dnes predávame permanentky; rozhovor z časopisu JAVISKO, štvrťročník amatérskeho divadla a prednesu;


 

 
Javisko, 4/2006, ročník 38, náhľad:


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendárEnglish version
Úvodná stránka