Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Tlmačská kalba

Tlmačská kalba prekvapila o čosi skôr

Určite si spomínate na pilotnú akciu – festival Tlmačská kalba. V lete navštívilo tlmačský amfiteáter niekoľko skupín mladých hudobníkov z okolia. Akcia oslovila najmä mladšiu generáciu. A ako to bolo tentokrát?

 

V pondelkové popoludnie - 28. decembra - až do neskorej noci mali mladí opäť príležitosť na kultúrne vyžitie, a tak trochu aj mládežnícke vybláznenie. Tentokrát sa organizátori Tlmačskej kalby postarali o tzv. vianočný unplugged (anplakt). Spoločenský dom na Lipníku nachvíľu podvihol náladu priaznivcom (zväčša) rockovej hudby a fanúšikov mladých kapiel z okolia. Atmosféru dotvárali na javisku sviečky a občasná vianočná vsuvka v repertoári hudobníkov.

 

Lístky sa začali predávať už o 17. hodine a začiatok plánovali organizátori na 18. hodinu do 23. hod. večer. S miernym meškaním sa návštevníci predsa len dočkali úspešného zahájenia akcie. Dokonca sa pôvodne plánovalo zaobstarať autobus, ktorý by zašiel do okolitých obcí a priviezol divákov na podujatie vzhľadom na sviatkové obmedzenie dopravných spojov. Hoci to nevyšlo, myšlienka to nebola zlá a istotne sa bude realizovať v budúcnosti.

 

Aj napriek tomu sa mládeže zišlo dosť. Organizátori podľa názvu unplugged sľubovali interpretácie, pri ktorých môžu hudobníci používať výlučne akustické hudobné nástroje. Aj keď to tak úplne dodržané nebolo, celkové poňatie hudby bolo predsa len pokojnejšie a klasické piesne, ktoré znejú tvrdo, sa tentokrát tešili jemnejšiemu prevedeniu, čomu zodpovedala aj pohodovejšia atmosféra.

 

Na podujatí sa prezentovali 4 kapely: UNDERDOSE, EXIT TOILET, THE PARANOID a po odvolaní jednej nitrianskej kapely zo zdravotných dôvodov vystúpila aj kapela SICK DOG, ktorá sa ponúkla ako náhradník.

 

Na takomto komornejšom koncertíku sa podieľalo aj o čosi menej organizátorov. Ale všetci už dnes vedia, že v ročníkovom pokračovaní Tlmačskej kalby určite neprestanú. Najbližšie sa môžeme tešiť na leto a pravdepodobne nás zas prekvapia aj druhou akciou v roku.

 

PaedDr. MONIKA KOTOROVÁ
 


 

Tlmačská kalba, 28. decembra 2009

Tlmačská kalba

Tlmačská kalba

Tlmačská kalba

Tlmačská kalba

Tlmačská kalba

Tlmačská kalba

Tlmačská kalba

Tlmačská kalba


 
 
Tlmačská kalba

Tlmačská kalba

Tlmačská kalba

Tlmačská kalba


 

dnes je: 16.9.2019

meniny má: Ľudmila

podrobný kalendárEnglish version
Úvodná stránka