Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Tradičné akcie

TRADIČNÉ AKCIE

K tradičným akciám neodmysliteľne patrí Jozefovská túra, ktorou sa otvára „letná“ turistická sezóna. Ide o jednodňovú túru zvyčajne do Štiavnických vrchov. Trasu a program robia na Jozefa Jožkovia.

 

V posledných rokoch sa do kalendára dostala akcia Našou značkou na Priesil. Ide o údržbu turistického chodníka „modrej značky“ od železničnej stanice Tlmače po najvyšší vrch levického okresu Priesil v Štiavnických vrchoch.

 

Vrcholom turistických aktivít je TTT (Týždeň Tlmačských Turistov). Ide o tradičnú akciu na ktorej sa každoročne zúčastňuje cca 20-25 ľudí. Koná sa vždy na prelome letných mesiacov. Úctyhodná história týchto podujatí píše číslo 23 ročníkov. Jednotlivé TTT boli situované nielen do známych pohorí, ale i do turisticky neznámych končín našej krajiny. Tieto sa radia do skupiny najkrajšícjh. Veď kto by to povedal o regióne dolného Zemplína. Snaha o poznávanie menej atraktívnych kútov Slovenska, to je leitmotívom organizovania týchto akcii.

V posledných rokoch sa začala udomácňovať v turistickom živote nášho Klubu akási "nostalgia" za životom našich predkov. Tak sa dostávajú do programu akcie typu putovania po lazoch, kopaniciach či lazoch. Tu možno ešte zažiť pravú nefalšovanú atmosféru života ovplyvňovaného prírodou. Aj tohto roku 2019 tomu tak bude na Myjavských kopaniciach.

Neodmysliteľnou súčasťou našich aktivít je práca s deťmi. Sme radi a vďační za prístup pani riaditeľky ZŠ Mgr. Dudášikovej, ktorá sa podujala organizovať turistický život . Treba vysloviť poďakovanie pani učiteľke Pani Mgr. Nichtovej, ktorá doteraz venovala veľa času a námahy tejto ušľachtilej práci. V tejto súvislosti náš Klub pomáha pri organizácii denného tábora detí počas prázdnin

Pre fainšmekrov je určená akcia Skorušiná, Klenovský Vepor. Tu si prídu na svoje milovníci romantiky a hríbov. Veporské vrchy hýriace farbami jesene, bohatá nádielka hríbov a k tomu výtvory majstrov kuchárov robia túto akciu nezabudnuteľnou.

Dlhé roky KST organizuje v novembri akciu Kremnické vrchy-Hostinec. Je to čarovné miesto v blízkosti vrcholu Skalka. Idyla v turistickej chate bez elektriny v neskorej jeseni vytvára na pár dní pohodu, ktorú mestský človek len tak nezažije.

Záver roku býva spojený s výstupom na Inovec. Táto akcia „Záver roku na Inovci“ ukončuje našu turistickú sezónu.

 

Okrem tradičných akcií pre širšiu základňu sa konajú túry a prechody určené pre tvrdé jadro spojené s ubytovaním pod širákom.

 

Pre mládež sa okrem pretekov turistickej zdatnosti (ďalej len PTZ) organizuje v lete stanový tábor pod názvom Deň mladého turistu. Stanovačka v horách na okolí, súťaže a hry sú odmenou našim deťom a mládeži za ich celoročnú aktivitu. V zime je odmenou Mikuláš na Inovci. Víkend strávený na chate patrí pre deti k najobľúbenejším akciám.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendárEnglish version
Úvodná stránka