Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Tradičné akcie

TRADIČNÉ AKCIE

K tradičným akciám neodmysliteľne patrí Jozefovská túra, ktorou sa otvára „letná“ turistická sezóna. Ide o jednodňovú túru zvyčajne do Štiavnických vrchov. Trasu a program robia na Jozefa Jožkovia.

 

V posledných rokoch sa do kalendára dostala akcia Našou značkou na Priesil. Ide o údržbu turistického chodníka „modrej značky“ od železničnej stanice Tlmače po najvyšší vrch levického okresu Priesil v Štiavnických vrchoch.

 

Vrcholom turistických aktivít je TTT (Týždeň Tlmačského Turistu). Ide o tradičnú akciu na ktorej sa každoročne zúčastňuje cca 50 ľudí. Tohto roku sa uskutoční jej 12-ty ročník. Ide o cca 10 dňovú akciu do niektorého pohoria na Slovensku. Prespáva sa turistických chatách a ubytovniach. Trasy sú volené alternatívne, menej a viac náročné a každý si ich vyberá podľa svojich schopností.

TTT bude mať v roku 2012 17. ročník.

 

Pre fainšmekrov je určená akcia Skorušiná, Klenovský Vepor. Tu si prídu na svoje milovníci romantiky a hríbov. Veporské vrchy hýriace farbami jesene, bohatá nádielka hríbov a k tomu výtvory majstrov kuchárov robia túto akciu nezabudnuteľnou.

 

Záver roku býva spojený s výstupom na Inovec. Táto akcia „Záver roku na Inovci“ ukončuje našu turistickú sezónu.

 

Okrem tradičných akcií pre širšiu základňu sa konajú túry a prechody určené pre tvrdé jadro spojené s ubytovaním pod širákom.

 

Pre mládež sa okrem pretekov turistickej zdatnosti (ďalej len PTZ) organizuje v lete stanový tábor pod názvom Deň mladého turistu. Stanovačka v horách na okolí, súťaže a hry sú odmenou našim deťom a mládeži za ich celoročnú aktivitu. V zime je odmenou Mikuláš na Inovci. Víkend strávený na chate patrí pre deti k najobľúbenejším akciám.


 

dnes je: 23.2.2019

meniny má: Roman, RomanaEnglish version
Úvodná stránka