Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
Tlmače
 
 

Vznik

HISTÓRIA A VZNIK

Začiatkom 60-tich rokov bola v Tlmačoch postavená dvojdráhová kolkáreň a vznikol oddiel kolkov pri TJ Spartak Tlmače. Postupne sa oddiel prepracoval až do II.celoštátnej ligy, ktorá sa hrala na Slovensku. 

 

V 70-tich rokoch v nej oddiel odohral niekoľko ročníkov. Po odchode staršej generácie oddiel prvýkrát zvíťazil v roku 1980 v krajských majstrovstvách a vybojoval si postup do kvalifikácie o účasť v I.lige. V súťažiach hrávali dve družstvá a oddiel mal dosť širokú a silnú základňu. 

 

V roku 1992 vznikol Športový Kolkársky Klub Tlmače (ďalej len ŠKK), ktorý je registrovaný ako samostatný subjekt na MV SR. Členská základňa sa postupne znížila a klub zostal s jedným družstvom v súťažiach. 

 

ŠKK niekoľkokrát zvíťazili v krajských súťažiach a vybojovali pre Tlmače II.slovenskú ligu, v ktorej hrajú aj v súčasnosti (viď www.kolky.sk ). 

 

Staručká kolkáreň, ktorá je v súčasnosti nevhodná pre stretnutia II.ligy, kde sa vyžaduje štvordráha, prešla niekoľkokrát rekonštrukciou. V roku 1972 bola postavená prístavba spoločenskej miestnosti. V rokoch 1974 a 1976 bola pri povodniach zatopená. V roku 1978 boli zakúpené a namontované automatické stavače kolkov a v roku 1989 bol položený na dráhy moderný saduritový povrch, ktorý nahradil asfalt. Od toho času kolkáreň chátra a trochu jej vzhľad obnovila čiastočná rekonštrukcia pred oborovými hrami energetikov v roku 2001.

 

Od 11/2008 je pozemok aj s budovou odkúpený od SES a.s. prostredníctvom právnickej kancelárie Holding & Realty a.s. Bratislava do rúk súkromných majiteľov, ktorí odvŕtaním a výmenou zámky, ako aj nainštalovaním výstražného zabezpečovacieho zariadenia zamedzili vstup do objektu. Napriek výzvam zástupcu ŠKK Tlmače, stále nemajú títo miestni podnikatelia záujem riešiť situáciu v prospech športu a dokonca neumožnili ani vyzdvihnutie si osobných vecí klubu i jeho členov.


 

dnes je: 22.9.2019

meniny má: Móric

podrobný kalendárEnglish version
Úvodná stránka